Profil školy

e-mail: gfs@gfsnbana.edu.sk

www: www.gfsnbana.edupage.org

Stručná charakteristika

Gymnázium Františka Švantnera poskytuje v štvorročnom štúdiu všeobecné vzdelanie s dosiahnutým stupňom vzdelania ISCED 3A. Vzdelávanie je zamerané na získanie všeobecného vzdelanostného základu a kľúčových spôsobilostí.

Zámerom školy je predovšetkým pripraviť študentov na maturitnú skúšku, na ich vstup na vysoké školy so schopnosťou vysokoškolské štúdium úspešne absolvovať. Tomuto zámeru je plne prispôsobený výchovno-vzdelávací proces. Vo vzdelávacej oblasti patrí k prioritám vyučovanie cudzích jazykov, prírodovedných predmetov a  aplikácia  informačno-komunikačných technológií vo všetkých vyučovacích predmetoch.

- z cudzích jazykov ponúkame anglický, nemecký, ruský a španielsky jazyk

- škola má okrem klasických tried k dizpozícií odborné učebne fyziky, chémie a biológie s primeraným prístrojovým vybavením, učebňu informatiky, jazykovú učebňu vybavenú notebookom pre každého žiaka, učebňu slovenského jazyka a literatúry, anglického jazyka, nemeckého jazyka, matematiky, geografie a aulu na hromadné podujatia (workshopy, prednášky, besedy)

- na športové aktivity slúži viacúčelové ihrisko s umelým povrchom, stolnotenisová herňa, učebňa športu

Informácie o štúdiu

študijný odbor

gymnázium 7902J      4 - ročné štúdium (I.A, II.A, III.A, IV.A)

- na 4 - ročné štúdium prijímame žiakov 9. ročníka ZŠ na základe výsledkov prijímacej skúšky zo slovenského jazyka a matematiky (pri prijímaní zohľadňujeme úspešnosť v Testovaní 9, prospech počas štúdia na ZŠ a úspešnosť v predmetových súťažiach).