Hlavné ciele činnosti VP

1. Zabezpečovať komplexnú pedagogicko–psychologickú starostlivosť o žiakov.
  2. Podporovať rozvoj osobnosti žiaka, rozvíjať u žiakov schopnosť prevziať zodpovednosť za seba a svoj rozvoj.
  3. Poskytovať metodickú a informačnú pomoc žiakom a ich zákonným zástupcom pri riešení osobných, osobnostných, výchovných a vzdelávacích problémov.
  4. V spolupráci so školským psychológom venovať pozornosť problémovým žiakom s poruchami správania, učenia a žiakom zo sociálne slabých rodín ako aj žiakom so zmenenou pracovnou schopnosťou a talentovaným žiakom.
  5. Poskytovať informácie o vysokých školách, možnostiach ďalšieho štúdia u nás a v zahraničí a poradiť pri výbere vhodnej VŠ.
  6. Sprostredkovať prepojenie školy s  poradenskými zariadeniami a  inými odbornými zariadeniami zaoberajúcimi sa starostlivosťou o žiakov.
  7. Spolupracovať so školským psychológom, koordinátorom prevencie, triednymi učiteľmi a vedením školy.