Pomôžete znovu? Vyhlásenie Potvrdenie

2% z vašich daní 2019 pre GFŠ sú dobrou voľbou. Ďakujeme!

Vážení priatelia,

dovoľujeme si vás osloviť vo chvíli, keď máme opäť možnosť sami rozhodnúť, kto dostane časť z našich minuloročných daní (2%).

V roku 2019 Rodičovské združenie pri Gymnáziu Františka Švantnera v Novej Bani obdržalo sumu vo výške 3716,90 €. Dovoľte nám aj touto cestou úprimne poďakovať vám všetkým, ktorí ste nám prejavili dôveru poskytnutím 2% svojich daní na skvalitnenie vzdelávania vašich detí.

Všetky finančné prostriedky Rodičovské združenie použije na nákup školských pomôcok a na materiálno-technické zabezpečenie procesu vzdelávania študentov.

Aj v roku 2020 sa Rodičovské združenie obracia na vás s prosbou, aby ste časť svojej zaplatenej dane poukázali na činnosť gymnázia. V spolupráci s vedením školy sa snažíme využiť získané prostriedky podľa aktuálnych potrieb školy.

Podľa platného zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov je možné v roku 2020  poukázať podiel zo zaplatenej dane za rok 2019 nasledovne:

1. Daňovník, ktorý podáva daňové priznanie (fyzická a právnická osoba)

Daňovník priamo v daňovom priznaní podanom do 31. 3. 2020 vyhlasuje, ktorej právnickej osobe sa má poukázať suma do výšky 2% zaplatenej dane.

Ak daňovníkom je fyzická osoba, ktorá si uplatňuje daňový bonus na vyživované dieťa, za zaplatenú daň sa považuje daň znížená o daňový bonus.

Identifikačné čísla prijímateľa:

IČO: 173196170658

Názov: SRRZ-RZ pri Gymnáziu Františka Švantnera.

Sídlo: Bernolákova 37/9, Nová Baňa, 968 01

Právna forma: Občianske združenie

2. Daňovník, ktorému zamestnávateľ vykoná ročné zúčtovanie dane

Daňovník predkladá na príslušný daňový úrad podľa trvalého bydliska do 30. 04. 2020 tlačivá:

• Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby
  • Potvrdenie od zamestnávateľa o zrazení dane

V prípade, že ste sa rozhodli poskytnúť 2% z dane pre Gymnázium Františka Švantnera v Novej Bani, pripravili sme pre vás predtlače potrebných formulárov, ktoré si môžete stiahnuť priamo z tejto stránky.

Vyhlasenie-o-poukazani-podielu-zaplatenej-dane-z-prijmov-fyzickej-osoby_2020.pdf

Potvrdenie_o_zaplateni_dane_z_prijmov_zavislej_cinnosti.pdf

Sami rozhodnite, kto potrebuje vaše dane.

Za vašu priazeň a ochotu finančne podporiť našu školu vám vopred srdečne ďakujeme.

S úctou

Miriam Éderová                                             PaedDr. Renáta Juhásová

predsedníčka RZ                                            riaditeľka školy

• Gymnázium Františka Švantnera